UK portal posve?en (divljem) kampiranju

UK portal posve?en (divljem) kampiranju

PostPostao/la kiri dana Čet tra 29, 2010 1:35 pm

http://www.wildcamping.co.uk/

Jedan site koji britanskim MH-kamperima (MH=Motorhome) daje mogu?nost razmjene informacija o mjestima za kampiranje.
Za registrirane korisnike postoji pristup bazi POI (points of interest).

Najvi?e informacija naravno na?i ?ete o lokacijama u UK, Francuskoj i njima najbli?im zemljama, ali na?e se pone?to i o jugu i istoku Europe.

Primjerice (kako mi je Gr?ka trenutno u fokusu interesa), na?ao sam tamo lijepu kolekciju prikupljenih to?aka za no?enje u Gr?koj : http://maps.google.co.uk/maps/ms?ie=UTF8&hl=en-GB&msa=0&msid=103490020058687115815.000477f7a5b8c7faa308b&ll=39.164141,24.89502&spn=8.531475,19.665527&z=6

Zanimljivo je i pro?itati s koliko bijesa komentiraju situaciju za kampere u Hrvatskoj.
Komentari su u rasponu od "ti pohlepni EU-wannabe" pa do "za?to bi nekome od nas uop?e palo napamet i?i u te zaostale ex-SSSR dr?ave" :)

http://www.wildcamping.co.uk/forums/croatia/4130-skip-croatia.html
kiri
Administrator

PostPostao/la Bajadera dana Čet tra 29, 2010 3:19 pm

Malo sam proletio ovaj dio o HR..a ?to re?i?!...Ima tu svega s tim turistima,svi bi oni sve mukte na moru...dalo bi se tu jo? na digo i ?iroko...
Aircooled Rules
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju
Bajadera

PostPostao/la bulebule dana Čet tra 29, 2010 4:27 pm

a jbg

kao i svuda, jedan pametan na deset totalno stupidnih komentara...

ali neki i dr?e vodu. nije mi jasno da se kod nas ne mo?e platiti u eurima. neki dan na benzinskoj vidim prekri?eni znak za euro, to mi je nevjerojatno. varanje na te?aju, te bi trebalo kamenovat. visoka cijena za smrdljive i neuredne sanitarije po kampovima. ne?isti wc-i na benzinskim. cijena nije mjerilo kvalitete -negdje skupo plati? sme?e, a negdje za cijenu gableca jede? vrhunske stvari...

najbolje mi je ?to bi oni kao mi za vrijeme juge, u ?e?koj ili ma?arskoj. za sitni? se provodili danima. jbg.

a i ja se ?esto vani osje?am o?enjenim, i kaj da radim. i isto nesigurnim, pa nek ti se neki defekt na autu dogodi ili oboli?... sav sam se naje?io... budem vidio kak ?e moj put na ljeto do Spa i dalje prema Parizu pro?i...

po tome niko ne bi i?ao dalje od 20 km od doma...
type4 addict & member of type4 cult
bulebule

PostPostao/la Ernesto (CHE) dana Čet tra 29, 2010 5:46 pm

Cini mi se da sam vec negdje pisao o ovoj stranici... nema veze, ako tko nadje gdje, neka polinka medjusobno postove :beer: .

Sta se tice njihovih prigovora, ima ih koji su na mjestu jer neke stvari kod nas stvarno ne valjaju tipa kampiranje za jedan dan, kampova u kontinentalnom dijelu ima za nabrojati na prste jedne ruke, bio sam u kampovima bez struje (uopce bez struje, cak ni na recepciji) i nekoliko km od mora gdje se naplacuje isto kao u kampu na plazi sa strujom na svakoj parceli, na hrpu mjesta (ne samo sto se kampova tice) drze se i naplacuju kao da smo Abu-Dabi, a nude samo sunce i more na necistim placama s necistim casama... dakle mislim da debelo ima za kritizirati.
S druge strane, i mi zalimo za nekadasnjim Istok destinacijama gdje je sve bilo badava, ali ta vremena su bila i ne treba traziti bas da se dobije obilan rucak za pet osoba koji kosta 2.5eura sto je zaista bio slucaj u nekim zemljama nekadasnjeg Istoka.
Ernesto (CHE)
Administrator

Vrati se na: Kampovi, kampiranje