T4 Sivko

T4 Sivko

PostPostao/la MatejT3 dana Pet ožu 22, 2019 3:08 am

Evo jedne štorije o jednom T4 koji je iz šljakerskog kombija postao kuca putujuca :)

Ovaj put potpuno ne planirano i u potrazi za T3 uzeo sam T4 od kolege koji se spletom okolnosti i silom prilika zaposlio u Njemackoj i kombi mu vise nije bio potreban.
Flota bivsih HTmobile-ovih kombija prije jedino 7-8godina prodavala se u jednoj Petrinjskoj auto kuci, jedan od tih je uzeo i moj kolega.
Njemu je sluzio kao osobni auto, kolega je vozac i preko tjedna bi kombi stajao na parkingu, tako da nije natukao bas nekih kilometara.

Inace kombi je 2002 godina, 2.5 TDI 88ks, cca 260tkm i od opreme ima klimu i webasto.

Najprije fotka bivseg vlasnika kombija(i mene), mog kolege koji me je naucio poslu, i prepustio mi svoj kombi bez obzira i na neke druge ponude :piva:
Slika

A sad evo i poneka fotka kombija.
Bilo je poprilicno posla i ciscenja na njemu kad je dosao, ovo su slike nakon prvog pranja:

Slika

Slika

Slika

Nakon malo ciscenja, obavljenih nekih neophodnih servisa, zatamljena su i stakla:

Slika

Slika

Slika

Sad je na red doslo ono o cem sam uvijek sanjao, provesti neko vrijeme u kombiju, putujuci od mjesta do mjesta.
Cura se slozila sa mojom idejom, ali problem je sto u kombiju nemam nista slozeno za spavanje.
Par dana prije starta, ugurali smo u kombi neki rasklopni lezaj iz kuce, ispalo je kao da je raden za T4, po sirni od mulde do mulde :haha:

Slika

Od ostale kamp opreme imam rasklpni stolic, rasklopne stolice, plinski frizider iz kamiona, i zavjese iz bivseg Multivana :ples:
Plana i programa nije bilo, krenuli smo pa kud stigemo 8)

Slika

Slika

Slika

Slika

I na kraju na obostrano zadovoljstvo putovanje je ispalo bolje od ocekivanog, 10 dana u kombiju, 2000km (Velebit, Zadar, Makarska, Biokovo, Split, Dubrvnik, Mostar) je odprilike bila ruta kojom smo prosli :madaj:

Nakon putovanja bilo je siguruno da ce ovaj kombi jednog dana postati mini kamper, iako se rasklopni lezaj pokazao kao odlicna i jeftina opcija, poceo sam traziti Multivan unutrasnjost, sto je na nasim prostorima dosta tesko i skupo za naci :lud:

Ali od neceg se mora krenuti, na piku sam pikirao zadnju Multivan klupu i zaputio se u Maglaj po nju;

Slika

Uz klupu pokupio sam i prednji mekani tepih, suvozacevo okretno postolje za sic i jos pokoju sitnicu.
Na povratku kuci stali smo nesto pojesti u restoran, i dok sam cekao klopu, njuskao sam po njuskalu, i nasao u svojoj okolici caraellu gl (syncro :jak: ) za dijelove
Rekoh super, tu cu sad pokupiti prednja sjedala, klizne prozore, i komplet obloge sto ce mi poprilicno olaksati daljnje radove.

Slika

Slika

Slika

Slika

Ali kako to uvijek biva, nije uvijek sve idealno, krovni tapacirung mi ne pase iz gore navedene caravelle jer ima siber (bilo je razmisljanja i o ugradnji sibera :da: )

Na kraju sam ga nasao kod covjeka kod kojeg sam kupio multivan klupu, ali bilo mi malo daleko ici po krov ponovno u Maglaj, i tu je uskocio nas buba_ze team kojem sam jaaaako zahvalan sto su mi dopeljali krov na proslogodisnji pozdrav proljecu.

Slika

I na samoj slici se vidi koliko je muke bilo potrebno za ovakvu vrstu dostave :lud:

Ali fali jos dijelova za komplet Multivana, bocni panel sa stolicem.
Nedugo nakon nabavke tapacirunga krova, jednu nedeljnu vecer surfam facebookm i covjek prodaje neke dijelove za neke aute skroz nevezane za T4.
Krajickom oka skuzim da su ti bezvezni dijelovi slikani u T4 koji je oblozen unutra, i bezveze posaljem upit dali ima kakvih dijelova interijera za T4.
Kaze covjek imam, ali to ti je neki oblozeni kombi, ima i neki stolic...rekoh koliko vi trazite za to sve iznutra?
600kn napise covjek, jos jednom pitam da se nije slucajno zabunio, ali nije, stvarno kaze covijek 600kn.
Nista, gas u Pulu raskopati jos jednog T4 :zid:

Slika

Slika

Naravno da je ovaj kombi imao krovni tapacirung koji mi odogovara, a kojeg sam prije toga trazio pola godine i na kraju izmaletretirao Alberta da mi pokupi onaj u Maglaju.
Osim krova covjek je imao i multivan klupu, koju mi je dao za moju obicnu, pa reko neka se nade :lol:
Pokupio sam i webasto, i to bi moglo trebati :D

Slika

Slika

Ugrađen, ali nikad instaliran do kraja :(
Slika

Dakle, skupilo se sve, sad treba to skompletirati i krenuti slagati...aliiiii, sad kad vidite da nista od tih dijelova zbog kojih sam prosao pola HR i Bih nije zavrsilo u mom kombiju :lol: :lol:
I tako zove jedan dan kum iz Njemacke, kojeg inace maltretiramo od kad je otisao tamo da malo prozuji po otpadima i javi ako naleti koji Multivan...i sad on nakon sve ove moje muke, javlja da je nasao Multija, i kaze dolazite sto prije, kako nov je iznutra, samo 180tkm, zapalilo se nesto sitno na motoru.
I šta sad? :lud: :zid:
Do kuma imamo nekih 900km, sjedamo u kombi, izvadili sjedala, i gaaasss.
Problem je taj sto moramo doci rano u subotu ujutro, jer otpad radi do podne, a mi smo krenuli u petak navecer, i u slucaju bilo kakvog problema postoji mogucnost da poljubimo vrata.
Problema?? Dosli smo do V.Gorice, i kombi piiiip, izbaci gresku motora (jedino tu lampicu ima), no krasno, nismo ni krenuli.
Srecom tata je ponio svoju dijagnostiku koja pokazuje da je u prekidu samo stop salter ;)
Ranom zorom bili smo u Karlsruhe-u, kombi vise nije ni stucnuo :lud:

Kum i ja, ispred trgovine 8)

Slika

Reko jesmo balkanci, jedemo ispred trgovine, jos nam samo piva fali :piva:

Slika

Pivu smo od ovih cura dobili besplatno :sretan: :jak: dobra ta Njemacka :da:

A ovo je on:
Slika

Zbilja multi 2.5tdi sa 180tkm,Atlantis oprema, nesto sitno je krenulo goriti na motoru, ne zele ga prodati u kompletu, samo dijelovi. :(
Steta, limarski noooov

A sada mali predah, pa nastavak ove podugacke štorije :piva: :piva:
MatejT3
Administrator

Re: T4 Sivko

PostPostao/la brax1 dana Sub stu 16, 2019 10:19 pm

i šta je bilo dalje? :zbunj:
brax1

PostPostao/la MatejT3 dana Ned pro 08, 2019 1:31 pm

Pozz brax, kako je forum mrtav nisam imao neke volje za daljnje pisanje, ali mogao bi nastaviti kad uhvatim vremena.

Nego, cesto te se sjetim, dali je california jos kod tebe, dali se jos putuje?
MatejT3
Administrator

PostPostao/la brax1 dana Pon pro 16, 2019 2:53 pm

bok! na žalost Californiju sam prodao i bio sam neko vrijeme bez kombija....planinarim, skijam, kajakarim, letim tako da
dosta putujem, a ove godine sam nabavio Hyundai H1 pa ga upravo sređujem: akumulator i webasto.
Volio bi da nastaviš sa opisom, vjerovatno još netko, osim mene, bude čitao i uživao
brax1

PostPostao/la MatejT3 dana Sri sij 15, 2020 4:02 pm

Šteta što je California otišla od tebe (di je otišla?), ali drago mi je da i dalje uživaš, pa makar i sa drugim kombacem :)
Svakako ako imaš vremena i volje predstavi H1, pogotovo ako ga preuređuješ u kampera, to je uvijek zanimljivo i poucno gledati :piva:
A bilo bi mi drago ponovno vidjeti koju fotku sa tvojih putovanja

A evo i nastavka moje price.

Ono što nikako nebi ocekivao u njemackoj da sa dizalicom (onakvom kakvom se koriste gradilista, samo malo manjom) zakvace auto sa sailama (imaju napravljene neke kuke koje zakvace za štokove) i tako auto prenose gdje treba.I nebi tu nista bilo cudno, da oni ne šetaju ispod tog auta dok on tako visi u zraku i cupaju dijelove sa njega.

Evo i našeg Multija :rolleyes:

Slika

Slika

Na povratku negdje u Alpama

Slika

Na naš zahtjev dogovorili smo se da sami raskapamo unutrašnjost, što im inace nije praksa, jer oni sami raskapaju i to naravno naplate.
NIje cak bio problem u naplati, nego vecina koja nikad nije demontirala takvu unutrašnjost, ako ne pazi potrga dosta plastika i kopcica pa je to kasnije neupotrebljivo.
Mi smo ga kroz nekih 3 sata ogolili :D
Slika

Trebalo je to sve nagurati u sivka :shock:

Slika

Slika

Multi u njemackoj je imao krovnu ventilaciju u putnickom prostoru, što nam dosta otežava slaganje sivka ako želimo da sve radi, jer potrebno je zamjeniti zadnji desni prozor (koji je kao i srednji klizni na šarafe, ako ce nekom biti zanimljiva informacija), ubaciti ventilator u desni bok, i ono najteze provuci instalaciju od zadnjeg desnog boka, do instrument table.
Onda dalje, sivko u orginalu ima komande prednje i zadnje podne ventilacije na instrument ploci, dok u ovom slucaju sve komande za putnicki prostor (podna i stropna ventlacija) treba prebaciti na štok iza vozaca.
I to sve nebi bio toliki probelm da smo imali još malo više vremena i u njemackoj uspijeli iscupati komplet instalaciju, ovako je dio falio, a shemu za to sve pospojiti nismo nigjde nasšli.
Srecom tata je imao dovoljno živaca i znanja da uspije to sve pospajati i da to sve funkcionira kao na orginalu :lud:

Slika

Slika

Slika

Uz sve to sa njemca smo ubacili i instalaciju za dodatni akumulator ispod sjedala, tempomat, a i prednja sjedala su grijana 8)

Struju ostavljamo iza sebe i polako krecemo na lakši dio:

Slika

Slika

Slika

Slika

Iako lakši dio posla i tu je trebalo ubaciti dodatne nosace za sjedala, privariti nosac stolica i dobro cetrirati da kad se stavi tapacirung stolic ulazi 100% u svoje leziste, postaviti nosace zadnje daske kreveta, izbusiti nove rupe za zadnje multivan sjedalo...i tako još štošta.

Ženski dio ekipe je bio zadužen za pranje i ciscenje :lud:

Slika

...da bi to na kraju izgledalo ovako:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

I to bi bilo to ukratko, za slaganje su nam trebala cijela dva tjedna, od jutra, do mraka.
Nisu stavljeni jedino el.podizaci prednjih prozora i el.retrovizori iz razloga što to njemac nije htio prodati (jer i sam vozi T4 caravellu, a kaže da više nisu dostupni novi podizaci za kupiti, pa si je ostavio za rezervu)
Sivka je još potrebno pofarbati cijelog da bi to bilo to, u planu je vec dugo vremena ali nikako.

A do tad, mi cemo i dalje uživati u njemu, kad god se pruži prilika :piva:

Slika
Slika
MatejT3
Administrator

PostPostao/la gigi dana Sri sij 15, 2020 7:46 pm

:piva:
gigi

PostPostao/la Anton aus dana Pon vel 24, 2020 4:04 pm

Bravo, :up: