Kamper konverzija

Kamper konverzija

PostPostao/la climbon dana Pon svi 18, 2015 11:46 am

Kolege, evo par slika sad kad je manje-više gotovo.
Ako ima interesa, probat ću ulovit vremena da stavim i slike procesa konvertiranja.
Ovo je T5, 1.9, swb, kupljen polovni 4 godine star i 100k Km iza njega.

- Pod je OSB, ispod njega je antivibracijska guma.
- Zidovi su izolirani prešanom kamenom vunom, vakuumiranom u vreće od smeća. Preko njih je parna brana s aluminijskim dodatkom, zalijepljena trakom po ruboma. Preko toga tanka špera krojena po mjeri, jednu sam malo sfušario (vidi se na slici, popravit ću jedan dan)
- Ova dva sanduka se otvaraju i oni su ormari, rađena po mom nacrtu od jelovine, od strane jako simpatičnog i strpljivog majstora iz Zagreba (ako kome treba kontakt, javite, sad je naučio radit najmeštaj za kombi :) )
- Stol je blažujka sa sklopivim nogama, koji formira bračni krevet kad ga trebate
- U manjem sanduku je kanister s pipom koji služi kao dovod pitke vode (vidi se na slici pipa)
- Tri spužve po mjeri formiraju bračni krevet, memorijska pjena od 15cm

Sve skupa relativno jeftino i meni jako upotrebljivo. Naravno, potrebe se razlikuju pa je nekom ovo malo :) Nadam se da će fotke nekom olakšati proces konverzije, meni su internet forumi jako pomogli u planiranju. Stojim na raspolaganju za pitanja.

Slika
Slika
Slika
Slika
vw t5 2009
climbon

Re: Kamper konverzija

PostPostao/la climbon dana Pon svi 18, 2015 11:51 am

Što još nije gotovo:

- nisu mi još stigle navlake za spužve, zato je spužva još u vrečici u kojoj mi je dostavljena (da se ne uništava)
- zavjese za prozore, tražim neku jeftinu varijantu, jer ove po camper online storeovima su 500kn za stražnje prozore
- elastične mrežice za ostavljati manje stvari po zidovima, stižu uskoro sa dealextreme i visit će po šperama na zidu
- nisam još skinuo pregradu, bio sam lijen prije ovog putovanja. to moram nužno napraviti, jer mi je prednji prozor jedini izvor zraka
- strop nije izoliran, nisam htio kamenu vunu. gore bi stavio k-flex, tražim dobru cijenu.
vw t5 2009
climbon

PostPostao/la krokanich dana Pon svi 18, 2015 12:55 pm

Jednostavno i funkcionalno. Sto se tice pregrade ona bas smeta u kombiju i po meni je taj prolaz zapravo jedna od najvecih prednosti kombija. Jesi razmisljao mozda o stavljanju nekog krovnog prozora iznad tog djela gdje se spava? Uzet mozda nesto univerzalno i sam izrezat... meni na kombiju se isto otvaraju samo prednji prozori i po ljetu se bas osjeti da treba zraka iza.
krokanich

PostPostao/la stef2 dana Pon svi 18, 2015 3:44 pm

Super, auto za putovanja, a možda 15-20% cijene Kalifornije. Ako imaš 3 sica naprijed i tako ćeš ostaviti, možda da otpiliš samo gornji dio pregrade, jer se baš teško uklanja.

climbon napisao:Što još nije gotovo:

- nisu mi još stigle navlake za spužve, zato je spužva još u vrečici u kojoj mi je dostavljena (da se ne uništava)
- zavjese za prozore, tražim neku jeftinu varijantu, jer ove po camper online storeovima su 500kn za stražnje prozore
- elastične mrežice za ostavljati manje stvari po zidovima, stižu uskoro sa dealextreme i visit će po šperama na zidu
- nisam još skinuo pregradu, bio sam lijen prije ovog putovanja. to moram nužno napraviti, jer mi je prednji prozor jedini izvor zraka
- strop nije izoliran, nisam htio kamenu vunu. gore bi stavio k-flex, tražim dobru cijenu.
stef2

PostPostao/la climbon dana Sri svi 20, 2015 6:34 pm

Pregrada se skida u 10 minuta na T5, već sam je skidao i skinit ću je sad opet. Slučajno mi je ostala prije putovanja :)

Što se tiče krovnog prozora, rado bi ga imao, kao i bočni. Ali, nemam vremena niti znanja za to napraviti, a neuspješno sam tražio majstora kojemu se da zajebavati. Primam sugestije :)
vw t5 2009
climbon

PostPostao/la Bogy RI dana Ned svi 31, 2015 7:44 am

Krovni prozor nije skup i vrlo je jednostavan za ogradnju,
Ja sam ga za svoju T3-ku kupio u "mixi caravanu" nekih 50-ak eura, poslali mi ga u Ilirsku bistricu jer sam u Rijeci. Imas ih 40x40cm 28x28cm,sa komaricom, dobro razmjeri radi pregrada na krovu i zaobljenja krova jer su prozori ravni pa sam ja uzeo manji da se krov uspije poravnat na spoju sa prozorom.
Dobro razmjeris krov odozgora (5puta)zacrtas, na kutevima izbusis rupe, na ubodnu pilu stavis finu pilicu za lim i izrezes, treba ti brtva koja spaja lim i plastiku ja sam bio uzeo od sike mislim 291 za nautiku ali nisam siguran, vjerovatno ce ti trebat letvice za debljinu falca na prozoru jer je falc nekih 20mm pa ti donji obruc na prozoru nebi stisnuo na samu debljinu lima.
Ako sta treba slobodno se javi 091/957-3460
Bogy RI

PostPostao/la climbon dana Sri lip 03, 2015 10:22 pm

Hvala na savjetima, vidio sam da su cijene stvarno popularne. Jedino, nemam vremena ni znanja sam montirati pa bi rado to prepustio limaru. Ima li netko savjet za nekog? Ovaj produženi vikend idemo prošetati kuću putujuću u buzetski kraj.
vw t5 2009
climbon

Vrati se na: Garaža