Plinska lemilica

Plinska lemilica

PostPostao/la chbr2a dana Čet sij 16, 2014 3:04 pm

bok, u nekim nepredvidim situacijama nešto poput plinske lemilice bi dobro došlo.
evo, ima za šaku dolara za kupit od kineza:

http://www.ebay.com/itm/Pen-Shape-Gas-B ... 3cd8d3a0e6

zanima me dali netko s njom ima iskustva i jel može poslužit ? za koliko se brzo ugrije ?
sretno i daBogda Vam nikad netrebala hehe
chbr2a

Re: Plinska lemilica

PostPostao/la Rossi dana Čet sij 16, 2014 8:28 pm

Ja radio s takvom Dremelovom... ugrije se za 15-sec i za polemiti žice na autu perfektno. Baš takva mi stiže za koji dan pa mogu podijeliti iskustva kad stigne :vruce:
Rossi

PostPostao/la Gear dana Čet sij 16, 2014 10:06 pm

samo kod Dremela ne postoji los alat, a ovo je neka kina.

Mislim da je Kiri na put nosio neku baterijsku. (ne znam kakva to baterija izdrzi), ovo mi zvuci bolje, evo narucio, pa nek se nađe za 7 $ :madaj:
daj nadi jos nesto zanimljivo.
Gear

PostPostao/la Guzowsky dana Čet sij 16, 2014 10:27 pm

Ha,ha... ja sam u mladim danima napravio lemilicu od starog benzinskog upaljača za cigarete.Učvrstio sam savijenu bakrenu žicu iznad plamena i to je radilo zadovoljavajuće.Uvijek sam imao u džepu,taj upaljač,kliješta i šarafciger. Jednom me u Novom Zagrebu onako usput zaustavila murija i pretresla. Prenoćio sam u Remetincu jer je to bilo protumačeno kao provalnički alat. :vatra:
Guzowsky

PostPostao/la Vjeko46 dana Čet sij 16, 2014 10:46 pm

Gear napisao:samo kod Dremela ne postoji los alat, a ovo je neka kina.

Mislim da je Kiri na put nosio neku baterijsku. (ne znam kakva to baterija izdrzi), ovo mi zvuci bolje, evo narucio, pa nek se nađe za 7 $ :madaj:
daj nadi jos nesto zanimljivo.

Pazi sa njom nečeš moći upaliti mokri roštilj.
Vjeko46

PostPostao/la kiri dana Čet sij 16, 2014 11:29 pm

Ja držim u kombiju lemilicu na 12V, 30W ; dosta je korisna - još nisam bio na putovanju a da nisam nešto lemio :D

Što se tiče ovakvih plinskih, koristili smo ih za profi poslove tamo gdje nema struje npr. kad se popneš na antenski stup i trebaš zalemiti konektor od antene... to je bio Weller, ali ne vidim zašto kineska ne bi bila ok, moguće da je ova sasvim ok za povremene radove. Zgodno je što se ta plinska stvarno brzo zagrije. Ali možeš se na nju još lakše speći nego na električnu, ako zaboraviš da ne smiješ stavljati prste tamo gdje šiba plamen...
kiri
Administrator

PostPostao/la Rossi dana Pet sij 17, 2014 7:25 am

Osim što se stvarno brzo zgrije, dodatni benefit je da odlično grije termobužire :)
Rossi

PostPostao/la ropee dana Pet sij 17, 2014 8:21 am

ja imam dremelovu i stvarno je odlična , a ima i par izmjenjivih nastavaka pa služi za razne stvarčice , e ovdje ne vidim da li ima impuls za paljenje , jer stare plinske lemilice si morao s upaljačem paliti
ropee

Vrati se na: Alati