Scam or what (Pay pal pitanje)

-sve ostalo

Scam or what (Pay pal pitanje)

PostPostao/la Klemen Klemen dana Sri vel 05, 2014 10:52 am

Ovo mi je došlo na mail ovih dana....

Thanks for your quick response, I need you to understand that i am willing and ready to purchase it right away and pay you 1.000,00 Euro as earlier agreed upon, so put it off the AD site and consider me as your favorite buyer. Please note that I am buying this for my Son's if this is acceptable, advice soon as i am an (Hagiographer) and i am at work right now ... And I can only pay through PayPal because is the safe and easy way to pay for online transaction, as I do not have access to my bank account online, but I have it attached to my PayPal account, and this is why I insisted on using PayPal to pay you, all I will need is your PayPal name and email address to make the payments or you can log on to your PayPal and send me a payment request to my PayPal email ID (johny.frank@outlook.com) if you do not have a PayPal account yet, it's pretty easy to set one up at http://www.paypal.com, My shipper will arrange for he pick up once you confirm the payment from me. I will be expecting your email soon.
Regards...
Mr Frank

Scam! Ali me zanima od vas koji se više bavite pay palom , gde se može tu zajebati? Ako staviš request na tu mail adresu svejedno nemože doč to tvog novca...ili?
Klemen Klemen

Re: Scam or what (Pay pal pitanje)

PostPostao/la Gear dana Sri vel 05, 2014 1:41 pm

Definitivno scam, a i vidis da mu engleski nije bas najbolji.

ne moze doc do tvog novca, ali moze povuc uplatu kad si ti vec poslao sto god vec prodavao, pogotovo ako ima "svog" kurira kako kaze. Ja nebi nista dogovarao izvan ebaya s nepoznatim ljudima, lijepo sve na ebay, on nek tamo plati ko svi ostali, platis proviziju i boli te briga.

A buyer wins an auction or purchases an item directly and pays with Papal. After receiving the item, the buyer complains about damage, wrong color, etc, and wants a partial refund of a set price. The seller refuses to give a partial refund and asks the buyer to return the item. The buyer refuses and starts to hammer away with threats about what they are going to do and how they are going to file a dispute with Papal and cause the seller pain and suffering and extra expenses. The seller over and over again tells the buyer in emails to please return the item. The buyer refuses and still demands money. They usually start out high, depending on the item, and then start chipping away at the refund amount they are demanding. They start twisting and spinning words and continue to harass.

ili se nada da nemas paypal pa kliknes njegov link i das mu sve detalje kartice. cesto su linkovi tipa paypal.co.uk i sl. ili ti posalje confirmation mail u kojem pise da su ti novci sjeli, ali s neke adrese tipa @1paypal..com i sl, moze ti cak poslat da izgleda da je slano s prave paypal adrese.

Zato koristite gmail, jer ima jako dobar sustav koji raspoznaje sve te phising scamove i ebay di se odmah vidi rating i kako je taj rating dobio.

Ja stvarno pazim i paranoican sam, pa sam uspio nasjest, prosle godine mi je izbijeno 100 eur iz dzepa putem nekog fake web-shopa.
Zadnja izmjena: Gear; Sri vel 05, 2014 2:02 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
Gear

PostPostao/la Rossi dana Sri vel 05, 2014 1:52 pm

Ja sam se jednom s likom dogovorio za neku robu van e-baya i dobio opaki rabat. No, kasnio je sa shippingom sve dok nisam rekao da ću naručiti veću količinu te elektronike pa mi je to konačno poslao. To je jedva stiglo i nikad više tako. :ua:
Rossi

PostPostao/la Gear dana Sri vel 05, 2014 2:10 pm

paypalom izvan ebaya samo kad su u pitanju neke prodaje na forumu i sl. di donekle znas s kim pricas.

Za web shopove jako treba pazit na adresu, ljudi naprave slicnu adresu, skopiraju cijeli sajt da izgleda identicno. ako ne primaju paypal, odmah je sumnjivo. cim netko spomene westen union, sigurno je scam. WU je idealan za lopove, to je ko da nekom kazes, evo ostavio sam ti cash iza one kante, samo sto si ti na drugom kraju svijeta. Prave trgovine ne koriste WU
Kod nas na njuskalu sve ono sto ide preko pouzeca, pogotovo mobiteli i ta tehnika, nikad. HR zakon stiti lopove do 1000 kn vrijednosti, prakticki mogu legalno prodavat cigle i nitko im ne moze nista.
Gear

PostPostao/la Rossi dana Sri vel 05, 2014 4:31 pm

Ja sam samo jednom platio karticom neke dijelove na nekom UK web shopu. Unatoč tome što sam provjerio certifikate providera za plaćanje jer nisam infomatički nepismen, maznut mi je broj kartice i pokušana transakcija na 1500€. Sreća pa je limit po transakciji bio manji. Isti čas me banka zvala da provjeri da li sam to bio ja, pa je kartica zblokirana. Prošla je samo neka Amazon transakcija na 25 U$ koje mi je banka kasnije refundirala.

Poanta priče je da više nigdje ne plaćam ničim osim PayPalom, a niti njima više nedam kreditnu karticu nego VISA karticu koja skida s deviznog računa. A na njega svako malo stavim nešto € da imam za kupovinu jer račun ne može ići u minus.

Možda je ovo sad pretjerivanje sa securityem, ali nadam se da će nekome biti korisno.
Rossi

PostPostao/la sandrino dana Sri vel 05, 2014 9:01 pm

Bilo neki dan na tv-u, neki čovjek trebau kupiti mercedesa u njemačkoj u poslao mislim oko 2800€, WU, ostao bez novaca i auta, a čovjeku koji je uzeo novce ni traga ni glasa
sandrino

Vrati se na: Oftopičnjak