T2 SC 1978

T2 SC 1978

PostPostao/la MatejT3 dana Sri sij 30, 2019 4:51 pm

Eto malo mi je cudno otvarati temu u ovom odjelu foruma, ali jaaako, jaako drago :)

Napokon :dan:

Iako mi je zelja uvjek bila putnicki t2, odkad imam t4 multivana, skuzio sam da nema potrebe za jos jednim kombijem iste namjene, i tako mi se u glavi pocela vrtiti slika T2 SC i na njemu neki stari motor. :jak:
I tako malo po malo, poceo traziti, ispitivati, izmedu ostalog pogledao sam par komada, koji su bili dosta losi.
Za oko mi je zapeo T2a, od Ive iz Vrlike, limarski najbolji, ali kompletno rastavljen, i kompletnog bi ga trebalo raditi...a nije bas bila ni mala cijena...ali ipak na prvu mi se svidio, i dogovaram sa Ivom da ga jos jednom dodem pogledati.
Isti taj dan stize poruka od Flegya, kolega mu nudi SC, stajao dosta godina, limarski super, b model...i sad da ne duzim previse, evo koja slika na mjestu gdje je kombi stajao punih 26 godina

Slika

Slika

Slika

Ovaj kombi je ekipa znala spomenuti kroz pricu na desantu u Ozlju, a prica je sljedeca:
Mnogi su znali za ovaj kombi, ali nitko ga nije uspio kupiti, jer kombi je stajao kod dede, a papiri su bili kod bake.
A deda i baka su se rastali, i nisu zeljeli cuti jedno za drugog...i tako je covjek od kojeg sam ja kupio kombi uspio kupiti kombi od dede, i papire od bake :vruce:

Slika

Slika

Slika

Slika

Ukratko limarski vrlo dobar, iako ima posla, motor doslovno nov (vjerovatno je bio mjenjan u vw servisu).
Planovi, srediti mehaniku i limariju koliko je potrebno da moze na registraciju :piva:
MatejT3
Administrator

Re: T2 SC 1978

PostPostao/la vepar dana Sri sij 30, 2019 11:44 pm

Oooodličan projekt,baš mi drago :piva: Samo šmirglaj :up:
vepar

PostPostao/la trajkeša dana Čet sij 31, 2019 12:37 pm

Papire si kupia kod babe a kombi kod dide? :lol:
Neka si ti njega udomia :up: a i sad imam razlog za pratiti forum :bravo:
T2 PRI KRAJU
trajkeša

PostPostao/la MatejT3 dana Čet sij 31, 2019 12:53 pm

Da, tako nekako je to nakraju ispalo.

Iako ja nisam kupio kombi direktno od bake i dede, nego od kolege kombasa, koji ga je pikirao i uspio sve to izganjati...ali kod njega nije bio niti 24h, prosljedio ga je dalje :ples2:

I ja se nadam da ce forum malo zivnuti :belj:
MatejT3
Administrator

PostPostao/la buba_ze dana Sub vel 16, 2019 9:37 am

Cccc nemoj zabusavat, hajmo koju info vise da forum prodise :) :) . Trazi i ceradu i nosace da se moze i spavati :) . Sad mozes kao Drago. :) Sretnooo
buba_ze

PostPostao/la Bogy RI dana Ned vel 17, 2019 12:23 pm

Ju hu! Sretno vam bilo i da ste brzo na cesti :up:
Bogy RI

PostPostao/la MatejT3 dana Sri ožu 20, 2019 11:07 pm

Evo da nastavim pricu 8)
Trebalo je prespavati noc i docekati jutro, ne znam dali je to najbolji ili najgori osjecaj :lud:
Start nakon neprospavane noci tek u 7:15 :lol:
Slika

Slika

Dolazak u novi dom :sretan:

Slika

Prvo povrsinsko ciscenje i paljenje nakon tko zna koliko godina, i prvi metri na vlastiti pogon nakon duuugo vremena.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Na red je doslo skidanje sanduka, u kasnim vecernjim satima, nocna mora ili slatki snovi....pitanje je sad??? :nezna:

Slika

Slika

Slika

Slika

:piva:
MatejT3
Administrator

PostPostao/la trajkeša dana Čet ožu 21, 2019 8:54 am

Kako to da je sanduk osta tako zdrav ? Stranice stavljaš opet drvene ili ideš na metalne
T2 PRI KRAJU
trajkeša

PostPostao/la MatejT3 dana Pet ožu 22, 2019 12:19 am

Pa kombi je u prosloti bio od stolara, pun je kombi starih racuna od kojekakve iverice, tako da srecom nije bio na nekoj teskoj bausteli. :)
Teretni prostor ispod sanduka je sacuvao sam sanduk.
Ja ga ne planiram vracati nazad, prvo iz razloga sto bi ga trebalo kompletno obnoviti, a drugo iako na slikama ne izgleda uopce tako lose, uzivo mi je dosta ruzan jer siri i duzi od kombija pa mi to izgleda dosta neskladno.
Najradije bi stavio orginal metalne stranice kada bi nasao, ali za prvu ruku planiram napraviti drvene, ali u dimenzijama kombija, tj. teretnog prostora 8)
MatejT3
Administrator

PostPostao/la MatejT3 dana Uto ožu 26, 2019 11:28 pm

Baš nam se forum na žalost umirio :nezna:
Ja stavljam slke dalje, pa mozda netko zaviri :nezna:

Najprije sam odlucio felge odnjeti na pjeskarenje, jer bile su dosta hrđave pa da ne žuljam rucno 8)

Slika

Branike sam planirao svakako doma sam lagano pošmirglati i pofarbati, ali kad sam vidio ispjeskarene felge, iapk sam se odlucio na lakši postupak.

Slika

Sami branici su bili užasno loši, zadnji na jednom mjestu trul, oba pomotana i izudarana.

Nakon pjeskarenja, sve sam pofarbao u primer do daljnje obrade:

Slika

Dalje nastupa moj kolega limar i lakirer, nesto sto je trebalo biti gotovo u jednom danu, malo poravnati i pokitati (po mojim rijecima :D ) oduzilo se na par dana zuljanja po branicima:

Slika

Slika

U lakirnici:

Slika

Rezultat: :dan:

Slika

Slika

Slika

Felge spremne, gume nabavljene, jos fale, tko, što? :nezna:

Slika

Slika

Iako su preko oglasa izgledale kao orginal, na žalost nisu.Nemaju one rupice za skidanje, i crom nije 100% blistav, kad se izbliza pogleda vide se nekakvi krugovi po cijeloj radkapi---ali to su sad vec dubioze.
Razmisljam jos samo dali staviti bijele rubove na gume?
MatejT3
Administrator

PostPostao/la trajkeša dana Sri ožu 27, 2019 9:43 am

Nemoj stavljati bijele oringove na gume.
Ja san ih ima pa sam ih skinia jer papaju gumu... Oštećuju gumu..
Jbga, neznam boje objasniti :nezna: :D
T2 PRI KRAJU
trajkeša

PostPostao/la Anton aus dana Ned svi 19, 2019 2:46 pm

Dobro si započeo akcijo.
Anton aus

PostPostao/la gigi dana Ned lis 06, 2019 9:54 pm

definitivno nemoj stavljati bijele obruče,žderu gumu i hoće se razletiti u vožnji,inače super kombi,sretno
:piva:
gigi

PostPostao/la Ernesto (CHE) dana Pet lis 25, 2019 11:14 pm

Odlicno, izvrsno :piva:
Je, grdo izgleda sa tim velikim sandukom, ali ja bi to ostavio ako je original. A i teretni prostor je mozda siri. Ali u svakom slucaju bih napravio drvene stranice. I to ne tamne, nego svjetle, ali ne jako svjetle, nego nesto tamnije, malo svjetlije nego sto je izmedju tamnog i svjetlog... super sam objasnio, ali ne znam ako se zove ta boja :( . I pobajcati ih sa onim bezbojnim lakom za brodove :up:
Isto mislim da ti ne trebaju bijeli rubovi za gume jer je ovo boja felgi taman pa mislim da bi ih ringovi samo "ugusili".
Ernesto (CHE)
Administrator

PostPostao/la Ernesto (CHE) dana Pet lis 25, 2019 11:17 pm

A i ako ostavis siroke stranice, onda ti stane i "siri motor" gore :da: . Znas na sta mislim ;) :mah:
Ernesto (CHE)
Administrator

PostPostao/la MatejT3 dana Uto stu 12, 2019 11:36 pm

Definitivno ste me odgovorili od bijelih ringova na gumama, a što i Ernesto kaže izgubilo bi se to na bijelim felgama.

U pocetku mi je bila želja nabaviti iskljucivo orginal metalne stranice, ali kad vidim da su cijene za loše stranice cca 500€, definitivno sam odustao, a usput sam našao toliko dobrih drvenih kombinacija da se opet teško odluciti :lol:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nakon stranica, sljedeca dilema je lakiranje.
Dali ga ostaviti jednobojnog, ili dolje plava a do ispod šajbe bijela...ili recimo samo krov bijela :lol:

A došli smo i do dijela price gdje sam spomeno da mi je zamisao na T2 u tovarni prostor staviti neki stari motor. :D
Nedavno sam nabavio i taj "stari" motor, koji vec godinama želim, NSU MAX 250 (1954god), model baš kakav je imao moj pradeda "60tih godina.

Slika

Slika

Bocna prikolica za motor nije bila u planu, ali išla je uz motor, pa bi bila prava šteta da sam ju odbio 8)

I za kraj još jedna zanimljivost, NSU je stigao doma tocno u razmaku od godinu dana nakon T2, isti vikend...kakva slucajnost :jak:
MatejT3
Administrator

PostPostao/la Ernesto (CHE) dana Uto stu 12, 2019 11:53 pm

Ako je za "glasanje" kao i za ringove, meni je ok boja dasaka/stranica na cetvrtoj fotki (samo malo gusce poslagane daske).
Ernesto (CHE)
Administrator

PostPostao/la buba_ze dana Ned svi 03, 2020 5:38 pm

Ama zavrsavaj vise i nezabusavaj. Tesko da ce i motor sa prikolicom gore a ako ide, ostavljaj stranice kako su bile. :-)))
Vozdraaa
buba_ze

Vrati se na: Garaža