Vojni T2 1972

Vojni T2 1972

PostPostao/la Elvin dana Sub pro 11, 2010 8:55 pm

Nastavak pri?e o West German army VW T2, sada u Gara?i:

Iako je danas temperatura bila oko 0 malo se radilo. :stu:
Skinuti je tapecirung sa krova i sa bo?nih stranica

Slika

Nakon skidanja drvenog poda na vidjelo su izi?le sve rane veterana: o?iljci iz prethodnih bitaka s hr?om, kao i nove-stare ru?ine, rupe u podu koje se prije nisu vidjele.

Slika

Slika
Slika

Umjetna inteligencija nema šanse protiv prirodne gluposti !!!
Elvin

PostPostao/la Elvin dana Sub pro 11, 2010 8:57 pm

Ostale su vodilice na podu, koje ?e tako?er i?i van. Pod je u relativno dobrom stanju, osim ?o?kova i rubova koji su sasvim strunuli. Najvi?e me brinu truli stupi?i.

Slika

Slika

Slika
Slika

Elvin

PostPostao/la Elvin dana Sub pro 11, 2010 9:00 pm

Slika

Slika

Slika
Slika

Elvin

PostPostao/la Ernesto (CHE) dana Sub pro 11, 2010 10:24 pm

Bravo :beer: . Samo pazi da ti zlikovci ne nalete na parking i primjete da nema tablice :| .
Ernesto (CHE)
Administrator

PostPostao/la dragon01 dana Sub pro 11, 2010 10:25 pm

pa dobro malo hrdja malo truhlo,to je to ipak mislim da je jedna dobra
beba za usvajanje nece biti dosadno :beer::beer::beer::beer::beer::pa::pa::pa:
KUPUJEM t-2 U VOZNOM STANJU
ponude slati na mail
krimosi mr???
dragon01

PostPostao/la Elvin dana Pet sij 07, 2011 5:30 pm

Danas sam i?ao malo delati na kombiju. Htio sam ga dovesti pred svoju gara?u. Zadnji put sam ga upalio preko klema, jer je akumulator bio neispravan. Ko za inat, neka baba parkirala twinga do njega, pa nisam mogao pri?i svojim autom.:gun: Bez puno nade, onako iz zajebancije okrenem klju? u bravi, stisnem gumb za paljenje i - kombi upali iz prve. Ja sretan ko pes kad dobije kost :P, odmah u prvu da krenem, a ono na jedvite jade, krene. :mad: Zadnje ko?nice blokirale uslijed dugog stajanja. Biv?i vlasnik je bio potegao ru?nu i tak je stajal. Kad je krenuo onda je bilo dobro. Dopeljam se ja do gara?e udaljene nekih 300 metara, pod 4 ?migavca. Izvu?em novo kupljenu dizalicu da dignem kombi i da sredim zadnje ko?nice. Kad ono kombi vi?i nego kaj sam mislil. :o Krenem od?arafit matice na kota?ima. Potrgam 2 gedore i svinem ?tangu,:gun: matice ne?e popustiti. Sjetim se vulkanizera. Opet sjednem u kombi i opet upali iz prve. Akumulator sam bio dobio od frenda kao neispravnog. Ubacim u rikverc, krenem. Nakon nekog vremana izbaci mi ga, ubacim ponovo. Do vulkanizera, udaljnog kojih 1 km vozio bez problema. Zna?i, samo rikverc zeza. Moje pitanje za?to? Vulkanizer je bez problema od?arafio matice. Put nazad je isto pro?ao bez problema. Uspio skinuti zadnje kota?e, malo lupio ?eki?em po dobo?u, sad se okre?e normalno.
Naru?io sam djelove limarije kod Hrupelja. Nisam na?ao stupi? iza vrata. Sku?iuo sam da mi ne radi pokaziva? nivoa goriva, uvjek je zakucan dolje. Fali mi desni retrovizor. Imali ga tko za prodati?
Desni far mi je pun vode. Nikako ga nisam uspio od?arafiti. Vijak se okre?e na mjestu, zajedno s maticom. Kako da to rije?im?
Slika

Elvin

PostPostao/la Tomas Volk dana Pet sij 07, 2011 5:47 pm

Lepa pricica :)
Klasicni sitniji problemcici kao kod novijih auta :)
Samo polako i bez predaje :beer:
Tomas Volk

PostPostao/la Klemen Klemen dana Pet sij 07, 2011 6:03 pm

To je ipak dobro sve :) To su ti sve slatke brige....

Da nije svega ovoga cime se uglavnom stvarno super zabavljam verovatno bih vozio neki nov auto,i imao bih novca,ali bi mi bilo uzasno dosadno i ne bih poznavao neke stvarno sjajne ljude! (quote NEBKV)

1960 VW bus T1 9-windows
1967 june VW bug
1972 VW bus T2ab
1974 VW 1300 topless
Klemen Klemen

PostPostao/la Elvin dana Pet sij 07, 2011 6:15 pm

?egrt koji je delal kod vulkanizera nije nikad videl takav kombi. :stu: Pita me koja je to marka i kolko je to staro? :lol: Zaklju?il je da je duplo mla?i od kombija.
Slika

Elvin

PostPostao/la vepar dana Pet sij 07, 2011 6:31 pm

glavno da se vrti i o?e vozit :beer: :beer:
najbolja simbioza flore i faune je SARMA
vepar

PostPostao/la Gear dana Pet sij 07, 2011 7:31 pm

Elvin napisao:?egrt koji je delal kod vulkanizera nije nikad videl takav kombi. :stu: Pita me koja je to marka i kolko je to staro? :lol: Zaklju?il je da je duplo mla?i od kombija.

neka se taj segrt primi pimpeka radje, kad nezna opcu kulturu, ko ni 90% ljudi koji misle radit s autima.

moja baka zna po zvuku prepoznat stari vw, a s autima nema veze nikakve.

cini se da do sada nisi otkrio nikakvi veci problem s kombijem.
Gear

PostPostao/la Elvin dana Pet sij 07, 2011 10:21 pm

Gear napisao:cini se da do sada nisi otkrio nikakvi veci problem s kombijem.

Osim getribe kaj ispada iz rikverca nisam ni?ta primjetio. Ina?e se ?alta tak da ma?em mjenja?em po cijeloj kabini. Sutra mi dolazi nekakav limar pa bu videl kaj ima jo? za menjat.
Slika

Elvin

PostPostao/la Ernesto (CHE) dana Sub sij 08, 2011 1:27 am

Elvin napisao:Ina?e se ?alta tak da ma?em mjenja?em po cijeloj kabini. Sutra mi dolazi nekakav limar pa bu videl kaj ima jo? za menjat.

To je normalno :beer: .
Ernesto (CHE)
Administrator

PostPostao/la chbr2a dana Sub sij 08, 2011 2:37 pm

ej elvin, prije svega da ti po?aljem jedan pozdrav od mene.

htio sam ti reći da se radujem tvom projektu jel primjećujem da si dosta ozbiljan u toj svojoj namjeri da ga osposobi? i ?ivi? s njim.

stvarno miri?em ne?to dobro-
eto to sam htio reć :stu: :stu:
I najduži put kreće prvim korakom
chbr2a

PostPostao/la Elvin dana Sub sij 08, 2011 5:11 pm

Pozdrav tebi chbr2a. Zna? kak je, po?etni elan. Sve dalje ovisi o novcima. Imam najozbiljniju namjeru to uraditi, ali zna? da najvi?e zapinje u nov?aniku. Problem je ?to dosta stvari moram dati raditi, a to najvi?e ko?ta. Nemam nekakve uvjete za imati radionu u gara?i, a treba nekog vraga i znati napraviti sam. ?to je i ve?i problem ako se nikad nisi bavio time.
Zadnja izmjena: Elvin; Sub sij 08, 2011 5:14 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Slika

Elvin

PostPostao/la dragon01 dana Sub sij 08, 2011 8:43 pm

ma je ono je te?ko kad radi? sam i u nikakvim uvjetima ali ?eif je veci, kako god uradi? dobro je ti si to napravio
sem ako nece? na izlo?be ili u neki takmicarski fol:beer::beer::pa::pa:
ponude slati na mail
krimosi mr???
dragon01

PostPostao/la bulebule dana Sub sij 08, 2011 9:05 pm

Elvin napisao:Sku?iuo sam da mi ne radi pokaziva? nivoa goriva, uvjek je zakucan dolje. Fali mi desni retrovizor. Imali ga tko za prodati?
Desni far mi je pun vode. Nikako ga nisam uspio od?arafiti. Vijak se okre?e na mjestu, zajedno s maticom. Kako da to rije?im?

Samo polako, kad tra?i? dijelove nigdje ih nema... a onda ti ulete kad najmanje o?ekuje?. Desni far (gledao sam, oba su ista, samo je nosa? razli?it) imam vi?ka, nije kristalno ?ist, kao da je lagano mutan. bude? vidio, ali puno je bolji od tvog. probaj sa plosnatim ?arafcigerom pod obru? fara. nema iza matice, vijak ide direkt u nosa? reflektora, pa ga probaj plosnatim ?arafcigerom na?panat da ti ulovi. ako ni to ne ide, mislim da ?e? morat trgat obru?.
bilo je u hrkiZD gara?i o tom pokaziva?u. jesi pogledao kaj ti je iza onog pleha nad rezervarom? mo?da se tamo mo?e do dava?a nivoa goriva, makar sumnjam. predaleko je.

ako ti se ve? kombi kotrlja, probaj ga malo po malo, dio po dio osposobljavati. odi na neki susret, malo se gu?taj. jasno, nemoj ?enu vodit sa sobom, jer em ?e ju biti sram, em ?e te zajebavat tolko da mo?da zgubi? volju za dalji nastavak radova. sre?uj na po?etku ove bitne stvari, bremze, ovjes, upravljanje, motor, struju... ?minku ostavi? za kraj. :beer:
type4 addict & member of type4 cult
bulebule

PostPostao/la Elvin dana Sub sij 08, 2011 9:40 pm

Uspio sam skinuti desni far, prosvrldlo sam vijke. Unutra je zrcalo doslovce ?uto od hr?e, ne mogu ?ak ni ?arulje skinuti. Sve je zapeklo od hr?e. Staklo je ostalo cijelo. Ina?e rade mi sva svjetlosna signalizacija osim tog desnog fara. Obru?e bi najra?e zamjenio nekim kromiranim. No za to ima vremena.
Na cestu sa tim truleksom ne smijem, tko bi me pustio. Moram prvo osposobiti limariju.
Neke sam dijelove naru?io. Danas sam sku?io da je donja vodilica vrata previ?e trula da bi se dala popraviti. Moral bi naru?iti novo.
Limar me danas uvjeravao da bi pod trebao mjenjati, makar po meni, osim na rubovima, u dobrom je stanju. Ti si ga isto vidio.
Ovjes je u redu, koliko sam primjetio kad sam ga vozio. Preko le?e?ih policajaca ide fino, skoro sa ih nisam ni osjetio. Naravno sve ?u to pregledati, kako ka?e? jedno po jedno. Za sada mi je rikverc jedini problem. Tko zna za?to rikverc izbacuje?
Slika

Elvin

PostPostao/la Gear dana Sub sij 08, 2011 9:46 pm

fali ti gumica ispod saltunga najvjerojatnije.

ti imas one stare farove sa zaobljenim staklom, ti su meni puno lijepsi od onih ravnih. inace ti ravni su isti ko na golfovima, mislim da su oni indijski s prozirnim staklom 100kn kom. u velasu.
Gear

PostPostao/la zverko dana Sub sij 08, 2011 10:40 pm

Gear napisao:fali ti gumica ispod saltunga najvjerojatnije.

ti imas one stare farove sa zaobljenim staklom, ti su meni puno lijepsi od onih ravnih. inace ti ravni su isti ko na golfovima, mislim da su oni indijski s prozirnim staklom 100kn kom. u velasu.

OPREZ sa zamjenskim farovima iz velasa i AUTOGORICE !!!. U autogorici je far za golfa 50 kn. ali su tako kvalitetni da se je meni skoro zapalila instalacija na golfu 1. ISTI DAN SAM IH SKINNUO I BACIO, i stavio polovne originale!:stu::stu::stu:
Zverko & Kićo
zverko

PostPostao/la Elvin dana Ned sij 09, 2011 10:19 am

Ju?er sam ga ponovo poslikal. Evo slika:

Slika

Slika

Slika
Slika

Elvin

PostPostao/la Elvin dana Ned sij 09, 2011 10:20 am

Slika

Slika

Slika
Slika

Elvin

PostPostao/la Elvin dana Ned sij 09, 2011 10:22 am

Slika

Slika

Slika
Slika

Elvin

PostPostao/la dragon01 dana Ned sij 09, 2011 3:10 pm

vec se vidi da neko brine o njemu ,a vala mo?e se i vozati barem za pocetak:beer::beer::beer::pa::pa::pa::pa:
ponude slati na mail
krimosi mr???
dragon01

PostPostao/la zverko dana Ned sij 09, 2011 3:31 pm

bi?e to prekrasan tuta? za jo? koji mjesec ! Ak ti treba kakva pomo? , ti vi?i! Ja sam ti tu u blizini, samo nabavi kojeg pivkana !!!:P:beer:
Zverko & Kićo
zverko

Sljedeće

Vrati se na: Garaža