Nov kombit u gara?i

PostPostao/la KOMBajn dana Čet lis 13, 2011 6:05 pm

Dignuti...spu?teni...dignuti...spu?teni - 'ko ne zna da se radi o kombijima bi si mogao sva?ta pomisliti...
KOMBajn

PostPostao/la Arslan dana Pet lis 14, 2011 1:31 pm

kreso napisao:Pih softici, ja ga ne dizem dok kugle ne poispadaju......

pa shta i da poispadaju :D gas do daske, skloni dasku i opet gas... :lol: :lol: :lol:

a ti kruno, pravo zborish, vecina nas ima kombi a daily driver je neko drugo vozilo, ima malo i raje koja gazi kombi na dnevnoj bazi, a onda ostanemo mi koji nemamo ni kombi ni :lol: :lol: :lol: pa dobro, Golfa imam :play: naravno i on ide u patos kad ja budem vlasnik :satan: ko je pravi fau-ve manijak Slika udobnost mu ne predstavlja nikakav problem ;) a udobnost ,dodjite sa mechkom [e-klasa, 2011 godishte] u Bosnu, ostacete bez jaja :box: a onda vi u HR prichate da su vam loshe ceste i da to nije isplativo... :stu: :stu: :stu:
inache standard visina mozhe da prodje samo ako je auto full stock :kiss: vi ostali, nemate izgovora... ;)
200 iz mjesta a da je pista cista isao bi i 300
Arslan

PostPostao/la Gear dana Pet lis 14, 2011 5:33 pm

Arslan napisao:inache standard visina mozhe da prodje samo ako je auto full stock :kiss: vi ostali, nemate izgovora... ;)

sto ako netko zeli preci pustinje i brda u svom kombiju? mora biti full stock jer smo mi neki koji ne shvacaju, pa treba da se educiramo kako mora izgledat pravi kombi?

Pocinje me sve vise nervirat takvo usko glediste ljudi, Kako netko ne razumije da nisu svi robovi nekakvih trendova i da nije svima vrhunac zivota ic na susret di ce svi drkat na njegov auto i zavirivat u svaki ugao da utvrdi kolko je koji detalj uskla?en po njegovom misljenju. Niti visi cijeli radni dan na stranim forumima i upija nove cool slike i ideje.

ja si nisam kupio T2 zato jer sam cuo da je to sad fora nego sam ga htio jos od vremena kad ih nitko nije htio, samo je to jedno od mojih prokletstva, da sto god volim, postane uber popularno dok mi se zelja ostvari.

NE zanima me nista sto sam vidio na filmu, reklami, sto pjeva lady gaga i sto sve mogu s iphoneom.
Necu spustiti kombi zato jer par engleza iz T2d i onih klinaca iz hoodridea namecu neki trend koji treba u potpunosti iskopitrati da bi ti auto imao neku vrijednost u zajednici.

NE vjerujem u boga NE pratim nitijedan religiozni trend, pa ako nisam pao pod utjecaj nekoliko miliuna ljudi koji zagovaraju tisuce godina stare gluposti, onda najbolje da sad padnem pod utjecaj nekakvih amerikanaca i njihovih sljedbenika iz Nove gradiske i Jaruna.

Onaj koji je prvi spustio kombi do poda, posmirglao stranice i slozio neki rat look, taj je bio faca, oni svi koji su ga kasnije sljedili su obicne kopije, a ti isti su se vjerojatno na prvu pojavu ratlooka zgrazali dok nisu utvrdili da je to dovoljno drustveno prihvatljivo.

Ja nisam protivnik spustanja kao takvog, samo protivnik takvog razmisljanja, da sve sto ne izgleda onako kako mi mislimo da treba, nije dobro.

Vidio sam toliko slika zabijenih, hrdjavih kombija s uvucenim kotacima velicine ruleta da mi se na pojavu vec sere. Kako nitko nezna vise biti originalan, jednog dana ce valjda voznja u rikverc biti cool. Mogli bi bar neke druge felge naci, a ne stalno po jednoteistim radarima, empi 5spoke, BRM, i tako opet u krug i svaki put iznova fascinirani vec 100 put vi?enim po modnim pistama volkswagen foruma i facebooka.
Zadnja izmjena: Gear; Pet lis 14, 2011 5:42 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Gear

PostPostao/la Hrki ZD dana Ned lis 16, 2011 10:14 pm

Sven!!! Uzeo si mi mnoge rije?i iz usta!!! :satan:
Hrki ZD

PostPostao/la kreso dana Ned lis 16, 2011 10:53 pm

Kaj god vi rekli i mislili moj bu se i dalje vukao po podu... I da neki su vozili spustene bube (citaj sa vrecom pjeska pod haubom a to ti mogu potvrditi neki stariji bubasi) Dok jos ni interneta nije bilo:)) tak da nemrete reci da je to neki novi trend:))
Istina je da ja ne radim puno kilometara s autom i da mi za sad udobnost i nije neki prioritet ali dropped spindles za kombija budem sigurno kupio pa da vam srce bude na mjestu jer se onda vozi udobno!!!!:beer::beer:
Zracni ovjes imam na bubi i mogu ti rec da nema boljeg osjecaja nego kad u autu sve smrdi po izbrusemon metalu :))))))))
Buba mit fladah 1962, Early bay 1970
www.highclass.hr www.zagrebexpat.com
kreso

PostPostao/la pso dana Pon lis 17, 2011 8:00 pm

bubuleja napisao:
pso napisao:toxic zlatne rije?i ....

joooj kad vidim ovo uvla?enje...ti si super... ti si naj.... potpis....isl...po?ne mi se kakat ajd bok idem :rolleyes:

a jesi seronja :pa:

jel ovo zna?i da svaki put kad se s nekim sla?e? , da mu se uvla?i? u guzicu .....:stu:
Zadnja izmjena: pso; Pon lis 17, 2011 8:04 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
low and slow
nabava & ugradnja custom elektronike na sve vrste vozila.....centralna zaklju?avanja sa i bez daljinskog....elektri?ni podiza?i stakala.....xenon & led osvjetljenja....autoakustika.....parkirni senzori........
091 568 63 40
pso

PostPostao/la Ernesto (CHE) dana Pon lis 17, 2011 8:34 pm

Na tragu ovoga sto Gear kaze, kada sam prije ne znam koliko godina u klubu iznio zelju da nabavim jedan T1 (u to doba jos nisu bili na takvoj abnormalnoj cijeni kao danas), kupim kantu Desola, umocim kist i prespricam kombi Desolom, nakon toga ga ostavim na otvorenom godinu dana da povrsinski prohrdja i iz korodiranih dijelova prokapa hrdja i nakon toga premazem da zaustavim koroziju... u prostoriji je nastao muk, ljudi se sutke okrenuli prema meni i nisu bili u stanju niti progovoriti rijec sablaznjavanja od snebivanja i takve monstruozne ideje. Danas je valjda 30% scene ratluka, a tada taj izraz nije niti postojao.

Vremena se mijenjaju i nekakve "super" ideje evoluiraju od zgrazavanja, preko opce prihvacenosti do main streama i na kraju moguceg plagijatorskog kica.

Mislim da je bit ovoga sto Gear kaze da si svatko s punim pravom slozi stroj kakav zeli i kakav mu odgovara, ali kada epohalno/otkaceno/napredno/super ideja... vidjenje stvari postane main stream i moda, onda vise "epohalno/otkaceno/napredno/super ideja" nije interesantno, a postaje odbojno kada se to pocne prihvacati i nametati kao jedino ispravno misljenje.

Ista stvar je s pitanjem Tuninga u nekim drugim svjetovima (ne ovom nasem kramarskom). Nekad su to imali i radili glavni frajeri koji su to radili jer su vozili trke i trebali vozila s drugacijim performansama. Kada je svaki drugi klinac to sve mogao kupiti i nasrati na auto, stvar je postala kic i vidjenje ljudi koji nemaju vlastito misljenje o svrhovitosti vozila.

Naravno da nitko ne moze nekome drugom govoriti kako ce sto izgledati i svatko se sigurno jako veseli svojem vozilu bez obzira na uredjenje, ali mozda nije potrebno nametati neke stvari i ukuse.
Ernesto (CHE)
Administrator

PostPostao/la hector7 dana Pon lis 17, 2011 8:35 pm

Gear napisao:
Arslan napisao:inache standard visina mozhe da prodje samo ako je auto full stock :kiss: vi ostali, nemate izgovora... ;)

sto ako netko zeli preci pustinje i brda u svom kombiju? mora biti full stock jer smo mi neki koji ne shvacaju, pa treba da se educiramo kako mora izgledat pravi kombi?

Pocinje me sve vise nervirat takvo usko glediste ljudi, Kako netko ne razumije da nisu svi robovi nekakvih trendova i da nije svima vrhunac zivota ic na susret di ce svi drkat na njegov auto i zavirivat u svaki ugao da utvrdi kolko je koji detalj uskla?en po njegovom misljenju. Niti visi cijeli radni dan na stranim forumima i upija nove cool slike i ideje.

ja si nisam kupio T2 zato jer sam cuo da je to sad fora nego sam ga htio jos od vremena kad ih nitko nije htio, samo je to jedno od mojih prokletstva, da sto god volim, postane uber popularno dok mi se zelja ostvari.

NE zanima me nista sto sam vidio na filmu, reklami, sto pjeva lady gaga i sto sve mogu s iphoneom.
Necu spustiti kombi zato jer par engleza iz T2d i onih klinaca iz hoodridea namecu neki trend koji treba u potpunosti iskopitrati da bi ti auto imao neku vrijednost u zajednici.

NE vjerujem u boga NE pratim nitijedan religiozni trend, pa ako nisam pao pod utjecaj nekoliko miliuna ljudi koji zagovaraju tisuce godina stare gluposti, onda najbolje da sad padnem pod utjecaj nekakvih amerikanaca i njihovih sljedbenika iz Nove gradiske i Jaruna.

Onaj koji je prvi spustio kombi do poda, posmirglao stranice i slozio neki rat look, taj je bio faca, oni svi koji su ga kasnije sljedili su obicne kopije, a ti isti su se vjerojatno na prvu pojavu ratlooka zgrazali dok nisu utvrdili da je to dovoljno drustveno prihvatljivo.

Ja nisam protivnik spustanja kao takvog, samo protivnik takvog razmisljanja, da sve sto ne izgleda onako kako mi mislimo da treba, nije dobro.

Vidio sam toliko slika zabijenih, hrdjavih kombija s uvucenim kotacima velicine ruleta da mi se na pojavu vec sere. Kako nitko nezna vise biti originalan, jednog dana ce valjda voznja u rikverc biti cool. Mogli bi bar neke druge felge naci, a ne stalno po jednoteistim radarima, empi 5spoke, BRM, i tako opet u krug i svaki put iznova fascinirani vec 100 put vi?enim po modnim pistama volkswagen foruma i facebooka.

sve si ti to lijepo reko druze sven ali, mojne da cujem jos jednu protiv nove gradiske ima da i ti vozis spusteni kombi ali, brzinski spusten, na gume! ;)

ovo ostalo si napisao vrhunski. da sam ja dovoljno pametan i rjecit, napisao bi isto, a ovako cu te samo potpisat i potcrtat.

XXX
..... SHIT MAN THAT'S ONE SWEET LOOKIN VAN .....
hector7

PostPostao/la Gear dana Pon lis 17, 2011 9:03 pm

ali ja nisam nista rekao protiv nove gradiske niti ikoga od tamo, samo nisam htio direktno imenovat odre?ene zagovornike nekih modnih trendova u vw svijetu.

Ernesto se vratio! :beer:
Gear

PostPostao/la Ernesto (CHE) dana Pon lis 17, 2011 9:17 pm

:beer: :beer:
Ernesto (CHE)
Administrator

PostPostao/la hector7 dana Pon lis 17, 2011 9:18 pm

Gear napisao:ali ja nisam nista rekao protiv nove gradiske niti ikoga od tamo, samo nisam htio direktno imenovat odre?ene zagovornike nekih modnih trendova u vw svijetu.

ma kruno je super decko samo ga jebe visina kombija a ti zapravo nisi skuzio u cemu je stos. spustanje kombija za krunu znaci skidanje istoga sa klocni dakle, da konacno dodirne gumama pod. i normalno da ce bit rat look jebote, otkud jos pare i za lakiranje,, pa covjek mora napravit pola kombija od nule.
..... SHIT MAN THAT'S ONE SWEET LOOKIN VAN .....
hector7

PostPostao/la kreso dana Pon lis 17, 2011 9:25 pm

Gear napisao:ali ja nisam nista rekao protiv nove gradiske niti ikoga od tamo, samo nisam htio direktno imenovat odre?ene zagovornike nekih modnih trendova u vw svijetu.

Dobro da sam ja jedini s jaruna ali mene mozes i navesti ja se ne ljutim :beer: i da sad me sram kaj sam zagovornik spustenih auta:red:
Nema veze ak treba ja bum se sam vozil i izbijal bubrege sebi i familiji:stu:
Buba mit fladah 1962, Early bay 1970
www.highclass.hr www.zagrebexpat.com
kreso

PostPostao/la ToXic dana Pon lis 17, 2011 10:34 pm

njus, njus....ovdje se pravo rsapravlja. to volem, a i volem blejat u filmice i slikice po internetu.
nije istina da sam se poveo za trendom. prije milion godina sam svoju bubu ofarbao u onu boju u koju farbaju kovane ograde i to do tada nitko nije vidio nisti se usudio takvo sto napravit od svoga ljubimca. buba je bila shock za sve koji su je vidjeli. drzim da treba dati malo sebe u taj lim, a ne da svi kombajni izgledaju kao da su izasli iz tvornice.
jos uvijek zivim u nadi da cu jednog dana ipak provozati svoj barn, a jos nisam siguran da ga zelim zakucat u patos. jako me privlaci off road verzija.
ima jos mnooogo vremena za donosit takvu odluku ;)
mozda je off road preoptimisticna ideja za moj kombi koji jedva da ima podove i ostatak koji visi na koncima i kojeg samo neznamsta u zraku drzi na okupu?????
ToXic

PostPostao/la bubuleja dana Uto lis 18, 2011 6:33 am

pso napisao:
bubuleja napisao:
pso napisao:toxic zlatne rije?i ....

joooj kad vidim ovo uvla?enje...ti si super... ti si naj.... potpis....isl...po?ne mi se kakat ajd bok idem :rolleyes:

a jesi seronja :pa:

jel ovo zna?i da svaki put kad se s nekim sla?e? , da mu se uvla?i? u guzicu .....:stu:

naravno :lol:

javi se za pivu u ?etvrtak ja ?astim :beer:
Zadnja izmjena: bubuleja; Uto lis 18, 2011 6:48 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
bubuleja

PostPostao/la Klemen Klemen dana Uto lis 18, 2011 8:37 am

Ajte kakat po nekoj drugoj temi....

Da nije svega ovoga cime se uglavnom stvarno super zabavljam verovatno bih vozio neki nov auto,i imao bih novca,ali bi mi bilo uzasno dosadno i ne bih poznavao neke stvarno sjajne ljude! (quote NEBKV)

1960 VW bus T1 9-windows
1967 june VW bug
1972 VW bus T2ab
1974 VW 1300 topless
Klemen Klemen

PostPostao/la pso dana Uto lis 18, 2011 2:56 pm

bubuleja napisao:javi se za pivu u ?etvrtak ja ?astim :beer:

ne?u jerbo ?e? mi re? da ti se uvla?im :P

bubuleja napisao:ja ?astim :beer:

i nemoj se ti uvla?it :lol:
low and slow
nabava & ugradnja custom elektronike na sve vrste vozila.....centralna zaklju?avanja sa i bez daljinskog....elektri?ni podiza?i stakala.....xenon & led osvjetljenja....autoakustika.....parkirni senzori........
091 568 63 40
pso

PostPostao/la vepar dana Uto lis 18, 2011 6:26 pm

Klemen Klemen napisao:Ajte kakat po nekoj drugoj temi....

ba? htio re?i,pa nabrali ste ?oeku preko 40 postova o ratluku ili neratluku,dajte si otvorite temu i prebacite postove tam i tam se razgovarajte,fakat postajemo kupusara od foruma
najbolja simbioza flore i faune je SARMA
vepar

PostPostao/la pso dana Uto lis 18, 2011 8:47 pm

aj ?uti i ne ulizuj se ...
low and slow
091 568 63 40
pso

PostPostao/la Klemen Klemen dana Ned ožu 11, 2012 1:37 pm

Navikao sam voziti auto sa ovim luftom u volanu/pu?u ali svejedno nije dobro kad te nosi iz jedne strane cijeste na drugu.
Zato sam odlu?io (dat) sredit pu? valana. Majstore ga sredio za 40?, tako, da sada na nuli 'nema' (sa obzirom na prije) vi?e lufta.

Slika

Jedva sam skinuo ovaj komad sa zubcima. Trebao mi je ?itav dan, da se sjetim kako....

Slika

Evo, na kraju sad je volan sre?en, sre?ene i ko?nice.
Jo? se vari ne?to na njem a to slede?i put.

Da nije svega ovoga cime se uglavnom stvarno super zabavljam verovatno bih vozio neki nov auto,i imao bih novca,ali bi mi bilo uzasno dosadno i ne bih poznavao neke stvarno sjajne ljude! (quote NEBKV)

1960 VW bus T1 9-windows
1967 june VW bug
1972 VW bus T2ab
1974 VW 1300 topless
Klemen Klemen

PostPostao/la Guzowsky dana Ned ožu 11, 2012 2:15 pm

Daj malo detalja o reparaciji,?to se radilo,kako se sanirao luft itd. Ima nas jo? sa tim problemom,pa da ne lutamo previ?e.
Pomozi ?ovjeku u nevolji i on ?e te se sjetiti - kad opet bude u nevolji.
Guzowsky

PostPostao/la Klemen Klemen dana Ned ožu 11, 2012 3:54 pm

Pu?a sam dao sredit majstoru. Rekao je, da ga je otvorio i zamjenio le?ajeve tamo gdje se piksa vozi gore i dole po pu?u (iznutra). Mislim, da se za 40 nebi sam zajebavao s time pogotovo kad deznam za sigurno kako to napravit.

1960 VW bus T1 9-windows
1967 june VW bug
1972 VW bus T2ab
1974 VW 1300 topless
Klemen Klemen

Re: Nov kombit u gara?i

PostPostao/la Klemen Klemen dana Ned sij 26, 2014 10:19 pm

Kombi prodat u Stuttgart, Njemačka.

Mislim, da bi teško išao u bolje ruke.

.....idemo dalje!
Klemen Klemen

Re: Nov kombit u gara?i

PostPostao/la Vjeko46 dana Ned sij 26, 2014 11:07 pm

I kako češ doći ove godine na susret kombija kod nas?. Otkada smo u EU nešto nas bojkotiraš.
Vjeko46

Prethodni

Vrati se na: Garaža